02.07.2017

Recenzja książki "Cuda z modeliny" Sue Heaser

Chcesz rozwinąć swoje umiejętności związane z modeliną? Sprawdź, czy książka Sue Heaser to książka dla Ciebie.
 

1) Spis treści


Książka składa się z 5 rozdziałów ułożonych od najłatwiejszego do najtrudniejszego. Rozdziały wzbogacone są o przykładowe prace, ciekawostki, tutoriale i wskazówki. Najbardziej fascynującym, pełnym rozmaitych technik działem jest dział o ozdabianiu powierzchni. Opisane tam techniki to między innymi millefiori, złocenia, kalkomania...


 

2) Co znajdziesz w książce?


• listę narzędzi do pracy z modeliną
• porównanie modelin różnych marek
• dużo tutoriali
• opisy wielu technik lepienia z modeliny
• przepisy na mieszanki kolorów takie jak drewno, czy kość słoniowa
• zastosowania ciekawych narzędzi
• przedstawieni są inni artyści i ich prace


 

3) Co podobało mi się w książce Sue Heaser?


Sue pisze tak, jak gdyby prowadziła z czytelnikiem luźną rozmowę. Pisze z poczuciem humoru, zachęca do tworzenia, motywuje, inspiruje.

Książka przyciąga dużą ilością dokładnych zdjęć przykładowych prac i wariantów zastosowanych technik. Obok zawsze znajdziesz szczegółowy opis. Dzięki temu prace pokazane w książce wydają się proste i szybkie do zrobienia samemu.


 

4) Czego brakowało mi w książce "Cuda z modeliny"?


Mimo pogrupowania technik na rozdziały, książka wydaje się dosyć chaotyczna. Żeby np. znaleźć porównanie jakości modelin różnych marek musiałam przekartkować całą książkę od początku do końca (nie było o tym żadnej wzmianki w spisie treści). Wydawałoby się, że informacje te znajdę w rozdziale Modelina, ale nie. Były na samym końcu 

5) Moja opinia


Książka dała początek moim eksperymentom związanych z modeliną. Dostarczyła dużo konkretnych informacji i otworzyła na nowe możliwości. Książka jest zbiorem podstawowej wiedzy, którą każdy kto lepi lub chce zacząć lepić z modeliny powinien posiadać.
 

6) Dla kogo jest książka?


Książka przyda się zarówno początkującym jak i zaawansowanym (chociaż tym, trochę w mniejszym stopniu). Początkujący znajdą w niej mnóstwo potrzebnych informacji i dokładnych tutoriali. Zaawansowanych zainspiruje różnorodność technik i stosowanych materiałów. Książka Sue Heaser zmienia sposób patrzenia na niby tak niepozorny materiał jak modelina.
Masz tę książkę w domu? Koniecznie podziel się swoją opinią w komentarzu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...